Presto – prekladateľská agentúra, ktorá žije prekladmi

Zistite cenu prekladateľských služieb,
ktoré využívajú moderné a efektívnejšie nástroje
pre vyššiu kvalitu a rýchlosť prekladu.

VYUŽITE ZĽAVU 20 % NA VŠETKY PREKLADY NAD 20 NORMOSTRÁN

Objednajte si u nás preklad vášho dokumentu, ktorý má nad 20 normostrán, a získajte naň zľavu 20 %.

Z akéhokoľvek odboru!

Ako využiť túto akciu?

1) Vyplňte náš online kalkulačný formulár.

2) Do poznámky vložte kód “ZLAVA20”.

3) Do 15 min. sa s vami spojí náš pracovník.

4) Dostanete presné nacenenie so zľavou.

Technické preklady

Hľadáte spoľahlivého partnera na preklad Vašej technickej dokumentácie či manuálov? Potrebujete mať istotu špičkového technického prekladu, ktorý bude rešpektovať Vašu špecifickú terminológiu? Potom sme tu pre Vás.

Čo ponúkame

V rámci technických odborov zabezpečujeme najmä:

 • Preklady technickej dokumentácie
 • Preklady návodov na obsluhu
 • Preklady manuálov
 • Preklady technických špecifikácií
 • Preklady príručiek
 • Preklady dokumentácie k strojom a zariadeniam atď.

Vďaka širokej palete kvalifikovaných prekladateľov s rozličnými špecializáciami Vám môžeme preložiť texty rôzneho odborného zamerania. Pravidelne prekladáme texty z týchto oblastí:

 • Strojárstvo
 • Stavebníctvo a architektúra
 • Automobilový priemysel
 • Chémia
 • Elektrotechnika
 • Telekomunikácie
 • Informačné technológie (hardware aj software)
 • Ekológia
 • Medicínska technika
 • Jadrová energetika
 • Ďalšie technické odbory a špecializácie

Preklady, na ktoré je spoľahnutie

KVALIFIKOVANÍ PREKLADATELIA

Dlhodobo s nami spolupracuje viac než 2 000 prekladateľov s rôznym odborným zameraním, veľkú časť z nich tvoria rodení hovoriaci. Vďaka tomu máme skúsenosti so širokým spektrom odborov. Naše preklady dodávame vo viac než 40 jazykových mutáciách vrátane prekladov z cudzieho do cudzieho jazyka. Každý prekladateľ prechádza prísnym výberovým konaním, v ktorom uspeje v priemere 1 z 30 kandidátov.

CAT TECHNOLÓGIE

Pri prekladoch využívame CAT (Computer Assisted Translations) nástroje, najmä MEMSOURCE, ktoré dokážu efektívne pracovať s opakovaním textu v preklade. Vďaka tomu môžeme prekladať rýchlejšie a mať pritom istotu konzistentného prekladu odbornej terminológie v celom dokumente.

DOKUMENTY URČENÉ NA TLAČ A VEĽMI DÔLEŽITÉ DOKLADY

Aj keď na našich prekladoch pracujú veľmi kvalitní a skúsení prekladatelia, pre zaručenie bezchybnosti je potrebné pri všetkých materiáloch určených na tlač (verejnú prezentáciu) a pri veľmi dôležitých dokumentoch vykonať korektúru prekladu, ktorú si u nás môžete objednať. Jazykové korektúry u nás vykonávajú rodení hovoriaci.

  Ako preklady technických textov prebiehajú

  Na základe Vašej objednávky vyberieme prekladateľov, ktorí sa špecializujú na danú problematiku, a môžu tak zaručiť vysokú úroveň technického prekladu. Naša databáza zahŕňa viac než 2 000 prekladateľov, s ktorými dlhodobo spolupracuje naša prekladateľská agentúra.

  Každý náš prekladateľ prechádza prísnym výberovým konaním a kvalita jeho prekladov je pravidelne sledovaná, vďaka tomu Vám môžeme poskytovať prvotriedne prekladateľské služby aj v technických odboroch.

  Aj keď máme rozsiahle skúsenosti s prekladmi špecifickej odbornej terminológie, radi využijeme možnosť spolupracovať aj s Vašimi expertmi, a to najmä pri overení špecializovaných pojmov. Vďaka tejto spolupráci potom bude pri preklade dodržané názvoslovie používané priamo vo Vašej firme.

  Pri všetkých rozsiahlejších technických prekladoch spravidla vypracovávame na základe poskytnutých podkladov slovník odbornej technickej terminológie v zdrojovom a cieľovom jazyku, ktorý konzultujeme so zadávateľom prekladu, aby sme sa ubezpečili, že je v súlade s jeho požiadavkami (s firemnou terminológiou). Technické preklady potom vždy spracovávame s využitím tohto záväzného terminologického slovníka a klient má tak istotu, že špecifické, úzko zamerané odborné názvoslovie bude v celom texte preložené jednotne a presne podľa jeho predstáv.

   Čím sa naša prekladateľská agentúra líši od iných?

   Bratislava je plná prekladateľských agentúr. My si napriek tomu myslíme, že sa od ostatných odlišujeme.

   N

   SPEKTRUM SLUŽIEB

   3

   Sprostredkovávame preklady do viac než 40 cudzích jazykov. Prekladáme z/do všetkých európskych jazykov a z/do mnohých ďalších exotickejších jazykov vrátane arabčiny, čínštiny a vietnamčiny.

   Prekladáme technické, právne, marketingové a mnohé ďalšie typy textov. Preklady zaisťujeme vrátane kompletnej grafickej úpravy. Preložíme aj vaše webové stránky vrátane lokalizácie a SEO optimalizácie. Bez problémov zaobstaráme aj titulky a zvukové nahrávky v príslušnom jazyku. 

   N

   NAŠI PREKLADATELIA

   3

   Naše služby zabezpečujeme formou sprostredkovania prekladov a spolupracujeme s viac ako 2 000 externými prekladateľmi, korektormi a tlmočníkmi.

   Naši prekladatelia sa špecializujú na rozličné odbory, vďaka čomu sú schopní preložiť širokú škálu textov, od zložitých právnych a zmluvných dokumentov, cez reklamné a propagačné materiály, až po niekoľko sto stranové odborné manuály a technickú dokumentáciu.

   N

   NAŠI ZÁKAZNÍCI

   3

   Medzi našich dlhoročných partnerov patrí množstvo slovenských firiem z oblasti priemyslu, obchodu a služieb, vrátane zahraničných klientov.

   Vážime si každého zákazníka a snažíme sa mu venovať maximálnu starostlivosť. Či ide o termíny alebo výber prekladateľa a jeho špecializácie na určitú oblasť, alebo o komplexné priania našich klientov, vždy sa snažíme všetkým požiadavkám vyjsť v ústrety k spokojnosti našich zákazníkov.

   Kalkulačný formulár

   Vyplňte kalkulačný formulár pre nacenenie prekladov. Pokiaľ chcete využiť zľavu, nezabudnite do poznámky uviesť kód ZLAVA 20.

   [wpforms id="1914" title="false" description="false"]