Preklady

Hľadáte spoľahlivého partnera, ktorý Vám zabezpečí všetky prekladateľské služby? Chcete mať záruku presného prekladu Vašich dokumentov v krátkom termíne?

Žiadny problém – toto všetko a ešte oveľa viac pre Vás môžeme urobiť práve my. Naša prekladateľská agentúra Presto má jediný cieľ ‒ poskytovať prvotriedne prekladateľské a tlmočnícke služby.

Aké prekladateľské služby ponúkame

Našim klientom ponúkame nielen štandardné preklady a tlmočenie, ale komplexné prekladateľské služby vrátane korektúry či DTP práce. Naše portfólio služieb zahŕňa:

Preklady, na ktoré je spoľahnutie

KVALIFIKOVANÍ PREKLADATELIA

Dlhodobo s nami spolupracuje viac než 2 000 prekladateľov s rôznym odborným zameraním, veľkú časť z nich tvoria rodení hovoriaci. Vďaka tomu máme skúsenosti so širokým spektrom odborov. Naše preklady dodávame vo viac než 40 jazykových mutáciách vrátane prekladov z cudzieho do cudzieho jazyka. Každý prekladateľ prechádza prísnym výberovým konaním, v ktorom uspeje v priemere 1 z 30 kandidátov.

CAT TECHNOLÓGIE

Pri prekladoch využívame CAT (Computer Assisted Translations) nástroje, najmä MEMSOURCE, ktoré dokážu efektívne pracovať s opakovaním textu v preklade. Vďaka tomu môžeme prekladať rýchlejšie a mať pritom istotu konzistentného prekladu odbornej terminológie v celom dokumente.

DOKUMENTY URČENÉ NA TLAČ A VEĽMI DÔLEŽITÉ DOKLADY

Aj keď na našich prekladoch pracujú veľmi kvalitní a skúsení prekladatelia, pre zaručenie bezchybnosti je potrebné pri všetkých materiáloch určených na tlač (verejnú prezentáciu) a pri veľmi dôležitých dokumentoch vykonať korektúru prekladu, ktorú si u nás môžete objednať. Jazykové korektúry u nás vykonávajú rodení hovoriaci.

Váš preklad sa vždy dostane do rúk profesionálneho prekladateľa

Odborné preklady 

Veľká časť našich zákazníkov si necháva preložiť odborné texty, na ktoré sa špecializujeme. Spolupracujeme s prekladateľmi, ktorých si starostlivo vyberáme a požadujeme, aby mali v danom odbore vlastné skúsenosti alebo príslušné vzdelanie.

Viac tu

Expresné preklady 

Všetky preklady (do určitého počtu normostrán) sme schopní dodať v expresnom termíne do 24 hod. Celý proces môžeme urýchliť prostredníctvom  online komunikácie, preto nie je potrebné, aby ste za nami s prekladmi dochádzali do Bratislavy.

Viac tu

Úradné preklady 

Radi Vám pomôžeme s vyhotovením úradného prekladu, ktorý musí byť opatrený tzv. doložkou úradného prekladateľa. Taktiež Vám poradíme , či k úradnému prekladu potrebujete pridať apostilu alebo superlegalizáciu.

Viac tu

Ako prekladanie prebieha

ZAŠLITE NÁM SVOJ TEXT

3

Podklady nahráte on-line, alebo nám ich môžete zaslať e-mailom či nahrať na flash-disk. Môžete za nami prísť aj osobne, radi Vás uvidíme!

PORADÍME SI S VÄČŠINOU FORMÁTOV

3

Microsoft office (doc, xls, ppt) a Open office (odt, ods). Ďalej: pdf, jpg, png, txt, rtf, idml, html, xml, indd a ďalšie.

STANOVENIE CENY PREKLADU

3

Kalkuláciu prekladu Vám spravidla zašleme do 15 minút. Cena prekladu závisí na dĺžke textu, danom jazyku a termíne, do kedy budete chcieť preklad vyhotoviť.

DOHODA

3

Hneď ako sa dohodneme na spolupráci, uzatvárame zmluvu a naši prekladatelia začínajú pracovať. V priebehu prekladu s Vami budeme v kontakte.