Bleskové preklady

Sú situácie, kedy preklad potrebujete už na druhý deň a niekedy dokonca z hodiny na hodinu. Aj tie sa ale dajú ľahko riešiť vďaka službám prekladateľských agentúr, kde sú bleskové preklady na dennom poriadku. Zaujíma vás, ako sa pri týchto super rýchlych prekladoch postupuje?

V tomto článku sa dozviete:

  • Čo sú bleskové preklady.
  • Ako agentúra zabezpečuje expresné preklady.
  • Aké rýchle sú bleskové preklady.
  • Je kvalita bleskových prekladov nižšia.
  • Koľko stoja rýchle preklady.

Čo sú bleskové preklady?

Bleskové preklady, rýchle preklady alebo taktiež aj expresné preklady znamenajú to isté, a to preklady vyhotovené do 24 hodín alebo aj skôr. Niekedy dokonca z hodiny na hodinu. Často ide o krátke texty v rozsahu jednej až piatich normostrán, pričom jedna normostrana zodpovedá 1800 znakom vrátane medzier.

Bleskové preklady sa, samozrejme, môžu vzťahovať aj na objemnejšie dokumenty, napríklad v počte 5000 normostrán, vyhotovených v priebehu jedného týždňa. Prekladateľské agentúry, ako tá naša, využívajú moderné technológie CAT, ktoré celý proces uľahčujú a pomáhajú zachovať jednotnú terminológiu a kvalitu prekladu.

Ako agentúra zabezpečuje expresné preklady?

Prekladateľská agentúra má k dispozícii všetkých potrebných špecialistov pre každý projekt, od interných a externých prekladateľov cez korektorov, IT špecialistov, DTP špecialistov, tlmočníkov až po projektových manažérov, ktorí dokážu dať dohromady najvhodnejší tím odborníkov pre konkrétne zadanie a dodať ho v požadovanom termíne.

Prekladateľská agentúra tak zvládne svojim klientom poskytnúť preklady vo väčšom objeme v krátkom čase, čoho by samostatný prekladateľ nebol nikdy schopný. Vďaka spolupráci s mnohými kvalitnými prekladateľmi vám navyše agentúra dokáže zabezpečiť služby kedykoľvek to potrebujete.

Ako rýchle sú bleskové preklady?

Bleskové preklady je možné vyhotoviť napríklad aj do 12 alebo do 6 hodín, ale štandardne ide o dodanie do 24 hodín. Čím skôr budete preklad potrebovať, tým viac si zaň priplatíte. Ak je text kratší ako 2 normostrany, je možné, že dokážete získať super rýchly preklad aj do 2 hodín.

Keď je potrebné zabezpečiť preklady náročnejších jazykov alebo odbornejších textov, môže expresný preklad trvať 48 hodín. Vždy ale záleží na individuálnom posúdení zo strany prekladateľskej agentúry a dohode s klientom.

Je kvalita bleskových prekladov nižšia?

Ak vám preklad súri a potrebujete ho mať čo najrýchlejšie, neznamená to, že sa musíte vzdať požiadaviek na vysokú kvalitu prekladu. Prekladateľská agentúra, ktorá spolupracuje výhradne s profesionálnymi prekladateľmi a využíva prekladateľské technológie CAT, ktoré zaručia jednotnosť terminológie a urýchlia preklad, sa vždy postará o to, aby bola zachovaná kvalita ako pri bežnej rýchlosti prekladu. Prekladateľské agentúry by vždy mali pracovať v súlade s odborovými normami – my túto podmienku, samozrejme, spĺňame.

Koľko stoja rýchle preklady?

Bleskové preklady sú vždy finančne náročnejšie ako preklady dodávané v bežnom termíne približne o 50 % pôvodnej ceny, lebo prekladateľ musí pracovať pohotovo a odložiť všetky svoje súčasné projekty bokom. Cena sa takisto môže zvýšiť vtedy, keď je zdrojový text horšie čitateľný. Výsledná čiastka sa potom odvíja od počtu normostrán.

Ak máte záujem o bleskové preklady alebo vás zaujíma cena, neváhajte a kontaktujte nás s vašou požiadavkou e‑mailom a my sa vám ozveme do 15 minút.